Amerykańscy naukowcy odkryli, że ludzie zazdroszczą królikom kariery

Rozrywka
Rozgrzewka przed skokiem z twarzy w dal. (fot. by Magda)
Rozgrzewka przed skokiem z twarzy w dal. (fot. by Magda)

Chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że ludzie nam zazdroszczą. Tego, że zawsze ładnie pachniemy, że jesteśmy słodcy i jednocześnie groźni jak dzikie bestie. Jednak Amerykańscy Naukowcy odkryli coś zupełnie nowego!

Ich najnowsze badanie dotyczyło relacji pomiędzy ludźmi a królikami. Wyniki zdumiały wszystkich – okazuje się, że ludzie zazdroszczą nam umiejętności zawodowych!

Nicky, profesjonalny dekorator wnętrz, mieszka w domu pani M. Choć na ogół nie dochodzi między nimi do sprzeczek, to jednak królinka denerwuje się trochę z powodu tego, że opiekunka robi jej pretensje o niewychodzenie z „centrum dowodzenia”, jak swoje biuro nazywa Nicky.

-Mam dużo pracy i potrzebuję spokoju – tłumaczy dekoratorka. – Projekty i wykonywanie poszczególnych elementów wymagają ode mnie maksymalnego skupienia. A ten człowiek chce, żebym bez przerwy biegała i się z nią bawiła.

Jak podkreśla Nicky, M. jest wobec niej trochę niesprawiedliwa.

-Przecież pozwalam jej kupować sobie zabawki i nakładać mi siano o 4 rano – wzdycha. – Ile mam jeszcze od siebie dawać?

Taka postawa jest nie tylko frustrująca, ale także hamuje rozwój zawodowy. Nicky nie ogranicza się zresztą do pracy,  w wolnych chwilach planuje przejęcie władzy nad światem i uprawia sport – skoki z twarzy człowieka w dal.

Amerykańscy naukowcy, po zbadaniu kilkuset przypadków, doszli do wniosku, że winą za całe zamieszanie jest zwyczajna zazdrość.

-Kiedy człowiek widzi królika sukcesu, nie umie sobie z tym poradzić – tłumaczy profesor Bunnson. – Ludzie mają w swojej naturze rywalizację i chcą być we wszystkim najlepsi.

Wzywamy więc króliki do działania: nie dajcie się tłamsić! Pracujcie na swój sukces jako projektanci mody, dekoratorzy wnętrz i profesjonalni smakosze. Wszystko jest w zasięgu Waszych łapek.

 

Dziękujemy pani Magdzie za informacje i zdjęcia!

6 thoughts on “Amerykańscy naukowcy odkryli, że ludzie zazdroszczą królikom kariery

  1. My się ludźmi nie przejmujemy.
    Jak coś jest do zrobienia, to to robimy. Na pewno pomaga nam w tym mały rozmiar, że działamy niepostrzeżenie, nawet pod okiem ludzi. Wciskamy im kit, jak podchodzą – udajemy że śpimy, ale jak odwrócą wzrok, to zaraz, albo segregujemy trociny pod względem rozmiaru, albo rozpisujemy zawartość miski z ziarnem… Zawsze coś…

  2. Nicky łącze się z tobą w naszym zmarchwieniu. Nie mogę spokojnie szykować planów zabobczenia świata bo ta mnie głaska i głaska. No chora psychicznie jakaś babka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *