[KRÓLIK MIESIĄCA] Arcyksiążę Glut

Królik Miesiąca

Prezentujemy Królika Listopada – Gluta!

Glutkowi po intensywnej walce udało się zwalczyć skręt szyi. Jak twierdzi, jego największą inspiracją jest Maja. Oto jego historia:

„Droga redakcjo!
Pamiętacie Majkę, królik miesiąca maja? Moja kumpela z zagrody obok. Postanowiłem być taki jak ona, walczyć z choróbskiem. Nie sprzedałem się w sklepie bo zachorowałem mając  9tyg, były bardzo ciężkie chwile, mieszkałem w transporterze, wywracałem się i obijałem, nie utrzymywałem równowagi, mój stan się cały czas pogarszał… Duża prawie się  poddała, ale najpierw pojechaliśmy do Cioci Marty do Bytomia, dostałem magiczny lek i nastąpiła poprawa, Duża zyskała nadzieję i ja na to, że jest szansa. Moje leczenie nadal trwa, dostaję mnóstwo zastrzyków, których nie lubię… Jestem skręcony no i co z tego? Czy to znaczy,że nie mogę być jak każdy inny królik? A właśnie, że mogę! Biegam z prędkością światła, skaczę, nic nie stanowi dla mnie przeszkody, umiem nawet znikać – jestem i po chwili mnie nie ma. Mam tylko niecałe 4 miesiące, czyli całe życie przede mną, ale czy ktoś mnie pokocha? Ponoć władam sercami ludzi i mnie kochają, ale czy ktoś pokocha mnie na zawsze i zabierze do siebie? Siedzę po nocach i się bardzo marchwię, że to nie nastąpi. Gdy Duża nie widzi, oglądam po nocach inne króliki i marchwi mnie, że takie króliki jak ja czekają latami na adopcję. W imię czego? Dlatego, że mamy skręcone główki? Nam to w niczym nie przeszkadza, to nie boli,żyjemy jak normalne króliki… Nie bójcie się adoptować takich królików jak ja! My wszystkie zasługujemy na to samo, niezależnie od tego, czy jesteśmy chorzy czy zdrowi, gdy nam czegoś brakuje, gdy nie mamy jednej łapki lub uszka brak. Kochamy tak samo, a nawet i mocniej za to, co dla nas robicie, walczycie gdy my się poddajemy…
Pragnę zawładnąć światem, lecz na razie postaram się o tytuł Królika miesiąca!
Pozdrawiam
Książe Glut z tronu Arcyksięża Glutosława Skrętusa pierwszego!”

Gratulujemy i trzymamy kciuki za pełny powrót do zdrowia!

1 thought on “[KRÓLIK MIESIĄCA] Arcyksiążę Glut

  1. Znam ten ród, bardzo zacny. Przodkowie księcia Gluta wsławili się męstwem w Wojnach Marchewkowych. Ramię w ramię z moim pradziadem walczyli !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *