Wyniki konkursu na KRÓLIKA ROKU 2017

Królik Roku

Oto są – wyniki konkursu na Królika Roku 2017! Wysłaliście nam tyle zgłoszeń, że wybór zwycięzcy zajął nam kilka dni, ale udało się i…

KRÓLIKIEM ROKU 2017 zostaje Biszkopt – królik o dużym harcie ducha oraz wielkim apetycie. Oto jego historia, opowiedziana przez opiekunkę Biszkopta, Angelikę:

Królik Roku – Biszkopt (fot. by Angelika)

„Chciałam pokazać Wam, jak wyglądał mój syn w chwili odebrania go hurtowni zwierząt w moim mieście.

Biszkopt przed metamorfozą (fot. by Angelika)

Niecałe 300 gram nieszczęścia, cały w odchodach, z ogromnymi kołtunami na całym brzuszku i na pupie. Oko spuchnięte, przekrwione, przypominające usta po botoksie. Kilka osób pytało mnie, dlaczego obcinam Biszkopta – właśnie dlatego. Trzymany na dworze w kurzej klatce, nie zważając na deszcz i śnieg (czas świąteczny), karmiony ziemniaczanymi obierkami i czasami suchym chlebem. Brudny, śmierdzący, przerażony i nie znający miłości.

fot. by Angelika

Z takich warunków hurtownie przekazują zwierzęta do sklepów zoologicznych. Oczywiście Biszkopt skazany był na węża, ze względu na oko – sklepy nie chcą takich zwierząt. Nigdy nie widziałam, by królik miał TAKI apetyt. Zjadał wszystko w mgnieniu oka, choć wszystko było pierwszy raz w jego pyszczku. Hurtownia oddała go za marne 10zł… Oczko zostało wyleczone, większych dolegliwości nie stwierdzono. Po około 3 tygodniach Biszkopt zaufał nam i zadomowił się na dobre. Dziś jest szczęśliwym i zdrowym Angorkiem z kochającym domem.”

Gratulujemy! 🙂

Ponieważ konkurencja była duża, przyznaliśmy – podobnie jak w zeszłym roku – wyróżnienia dla wyróżniających się królików.

I tak oto Aktywistką Roku zostaje Puszysta – modelka, celebrytka i działaczka, która pomaga innym królikom, biorąc udział w różnych akcjach charytatywnych oraz sesjach zdjęciowych. Jej portfolio jest naprawdę imponujące! Poniżej zdjęcie, które spodobało nam się najbardziej:

Puszysta podczas sesji zdjęciowej (fot. Katarzyna Bajda-Rusztowicz)

Aktorem Roku jest Mort – odtwórca głównej roli w niezależnym filmie „Stójka i wąsy”, który stał się wielkim hitem na zeszłorocznym Cannes.

Coachem Roku zostaje Stefan – propagator zdrowego trybu życia i odżywiania, który wysłał do nas bardzo pouczający list o tym, jak powinien wyglądać nasz dzień i czego należy wymagać od swoich ludzi, żeby zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Poniżej fragmenty:

„Po pierwsze budzę się już o 6:00, jak wiadomo kto rano wstaje itd. I zaczynam przebieżkę, co by rozbudzić szare komórki i rozruszać pampuchy. Nie rozumiem jak ludzie mogą spać tak długo. Następnie szybkie śniadanko, a jak wiadomo prosto z paśnika siano smakuje najlepiej. Zatem siedzę sobie w nim, wcinam aż miło i bobkuję dookoła. Nie wiem o co matka się zawsze tak wścieka, przecież odżywiam się zdrowo i jestem grzeczny. (…) Czas na obiadek, matka daje mi taką pyszną i świeżą pietruszkę. Uwielbiam ten zapach i to jak ona chrupie. Mógłbym jeść ją całymi dniami. Staram się odżywiać i żyć zdrowo, więc nie obżeram się za bardzo, ale jak wiadomo, pietruszeczki to nigdy nie odmówię. (…)

Dzień z życia Stefana (fot. by Patrycja)

Pamiętajcie, że ruch i dobra, zdrowa dieta to podstawa naszego króliczego życia. A jeżeli Wasze mamusie i tatusiowie nie chcą Wam dać jakiegoś nananka albo marcheweczki to siknijcie im na poduszkę, musicie walczyć o swoje małe królicze prawa!”

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie – przeglądanie Waszych zgłoszeń to sama przyjemność 🙂 Prosimy też o podesłanie danych do wysyłki nagród!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *