Raport Amerykańskich Naukowców „Co jest lepsze: banan czy rodzynek?”

Amerykańscy Naukowcy są znani z tego, że często zajmują się sprawami, które nikogo nie obchodzą. Tym razem jednak zdecydowali się przyjrzeć czemuś, co jest nam wszystkim bliskie – czyli smakołykom dla królików.

Choć tytuł badania może być nieco mylący, dowodzi jedynie nikłej wiedzy Naukowców. Wydawało im się bowiem, że uszaki lubią tylko banany i rodzynki. Kiedy króliki pracujące z nimi w laboratorium powiedziały, że powinni się bardziej przyłożyć do pracy, zwrócili się do nas z prośbą o pomoc.

Marchewka to jest to! (flickr.com)

Dzięki uszakom zgromadzonym na Facebooku udało nam się zgromadzić dane na temat najlepszych smakołyków na świecie.

Na podium znalazły się: banan, żurawina i rodzynki. To tylko potwierdza prawdę zawartą w starym, króliczym przysłowiu – Najlepsze na świecie są banany.

Na tym jednak nie koniec. Króliki donoszą, że w uszatym świecie istnieje cała masa pysznych rzeczy. Topinambur, owoc morwy, porzeczka, jabłko, siemię, ostropest, truskawki, buraczki suszone, brokuły, borówki, gruszki, mniszek, marchewka, pasternak, koperek – tylko wybierać.

Jest jeszcze druga strona medalu – czyli smakołyki, których ludzie na ogół nie doceniają i nie chcą nam ich dawać do jedzenia. Prawdopodobnie dlatego, że nigdy sami ich nie spróbowali. Inaczej nie umiemy sobie tego wytłumaczyć. Bo co jest złego w drewnianych listwach, kablach czy tynku ze ściany?

Badanie również jednoznacznie dowodzi, że smakołykiem nie jest chleb, płatki Nesquik (choć ich wygląd może być mylący), słodkie kolby, dropsy, czekolada i inne ludzkie wynalazki.

Amerykańscy Naukowcy nie zmienili pierwotnego tytułu swojej pracy, ale zapewniają, że są teraz bardziej świadomi. Jeśli chcecie, możecie zapoznać się z całością – liczy około 700 stron i znajduje się w bibliotece Uniwersytetu im. Królika Bugsa. Uważamy, że Wasi opiekunowie mogliby się dowiedzieć tego i owego z tej mądrej książki.

A co Wy lubicie najbardziej? Bo my wszystko!

8 thoughts on “Raport Amerykańskich Naukowców „Co jest lepsze: banan czy rodzynek?”

  1. Cieszę się, że Amerykańscy Naukowcy wreszcie zaczęli wydawać publiczne amerykańskie pieniądze na rzeczywiście Ważne Badania.

  2. o tak !!!! tynk ze ścian ja koniecznie muszę kilka razy w roku próbować a mąż kable … oj słabość ma ogromną

  3. Rodzynki, oj tak! Żurawina, ale też i jagody goi 😉 Kiedyś ich nie lubiłam, jednak od pewnego czasu bardzo mi smakują. Czasem próbuję podgryźć tapetę lub wykładzinę, ale za chwilę moja opiekunka wszczyna aferę, że się zatruję! Pfff!

  4. Kocham: banany, żurawinę, jabłka, marchewki, seler i pędy jabłoni i wiśni, ale najbardziej takie świeżutkie z działeczki. Zgłodniałem…:)

  5. My myszoskoczki zdecydowanie drewno, dużo drewna, ale też i słoneczniki, oraz siano. Największą jednak zabawę mamy z rolkami po ręczniku i papierze toaletowym, choć taka rolka to zabawa jedynie na dwie minuty – to jednak zabawa przednia 🙂

    Zygi mówi, że jeszcze spać lubimy – nawet bardziej niż jeść 🙂
    Także to też taki jakby smakołyk 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *