Królik morski to najczęściej adoptowane zwierzę w Oceanie Indyjskim, dowodzą badania

Zwierzęta zamieszkujące Ocean Indyjski masowo adoptują króliki morskie. Badania dowodzą, że od czasu kampanii przeprowadzonej przez fundację „Pomóż Królikom Morskim”, ilość adopcji wzrosła o 60%. Pracownicy fundacji są zachwyceni i przekonują, że wsparcie darczyńców umożliwiło im sprawniejsze pomaganie bezdomnym królikom.

Królik morski (źródło: internet)

-Obecnie do adopcji jest zaledwie dwieście tysięcy królików morskich – cieszy się Koral, prezes fundacji PKM. – To o połowę mniej niż przed świętami!

Jak się okazuje, króliki morskie stanowią doskonałe towarzystwo dla ryb i ssaków morskich. Adoptujący zgodnie twierdzą, że zaopiekowanie się królikiem to dla nich najlepsza decyzja życia.

-Przygarnąłem sto królików morskich – wyznaje wieloryb Olek. – Siedzą mi na plecach, a ja zajmuję się codziennymi obowiązkami. Nigdy się nie rozstajemy!

-Królik jest moim ukochanym zwierzakiem – mówi ze wzruszeniem rekin Szaraczek. – Przynoszę mu różne smakołyki, obserwujemy razem ludzi na plaży, a wieczorami spotykamy się z innymi zakróliczonymi rekinami.

Wiele ryb przygarnia króliki na dom tymczasowy z opcją stałego – oznacza to, że jeśli zaprzyjaźnią się z uszakiem to zostaje on u nich na stałe. Zachęcamy wszystkie morskie stworzenia do adopcji – obecnie najbardziej potrzebujące są króliki z ostatniej interwencji przeprowadzonej na rafie koralowej „Koralownia”.

2 thoughts on “Królik morski to najczęściej adoptowane zwierzę w Oceanie Indyjskim, dowodzą badania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *