Życie według Borusi: Jak prawidłowo spać na łóżeczku z IKEI

Już co drugi królik ma w domu drewniane łóżeczko z IKEI. Jak się okazuje, nie każdy wie, jak na nim… spać. Borusia, znana również jako „Mniej Perfekcyjna Pani Domu”, wzięła sobie do serca setki listów, które otrzymuje od widzów jej programów – w większości dotyczą one wspomnianego mebelka.

„Sprawa wydaje się dość prosta, zważywszy na to, że łóżeczko to łóżeczko i łóżeczkiem pozostanie, nawet gdyby zrobić z niego krzesło. Nie zwalnia nas to jednak z zachowania pewnych podstawowych zasad savoir vivru podczas spania. Dotyczy to nie tylko par – które często po prostu nie mieszczą się na tym wyrku – ale również singli, z upodobaniem depczących wszelkie normy w imię wolności.

Prawidłowe spanie na łóżeczku. Od lewej: Mynx i Borusia (fot. Alina)

Aby prawidłowo spać na łóżeczku, należy najpierw z wdziękiem na nie wskoczyć. Nie jak słoń albo koza, tylko jak królik. Niezależnie od tego, czy ważysz kilogram, czy dziesięć kilo, musisz zachowywać się delikatnie i zwinnie. Tylko wtedy cały proces układania się na powierzchni łóżka ma szanse powodzenia.

Następnie wybierz ulubioną pozycję do spania. Może to być „prosiak”, „gleba”, „kurka” czy „żółw na plecach”. Jeśli leżysz na boku, nie zapomnij o eleganckim wyciągnięciu nóżek. Chyba nie muszę wspominać o tym, że pampuchy powinny być czyste?…

Po ułożeniu się w odpowiedniej pozycji, postaraj się zrelaksować. Możesz liczyć barany – szczególnie jeśli masz jakieś w domu – albo w ogóle nie myśleć. Kiedy poczujesz, że zasypiasz, utrzymaj ładną pozycję. Jak? Po prostu pomyśl, że w trakcie drzemki ktoś może zrobić ci zdjęcie, które trafi na przykład na pewne znane forum królicze.

To podstawowe zasady spania na łóżku. Jeśli leżysz ze swoją drugą połówką, przyjmijcie tę samą pozę. Absolutnie zakazane jest gryzienie mebla, przesuwanie go czy traktowania jako wieży obserwacyjnej. Łóżko jest do spania!”

Borusia zapowiedziała, że w następnym tekście dokładnie wyjaśni, do czego służy Ikeowski fotelik Poang dla królików.

4 thoughts on “Życie według Borusi: Jak prawidłowo spać na łóżeczku z IKEI

  1. Wstyd się przyznać ale nie mamy łóżeczka ! Jesteśmy niemodni 🙁 Idę się poskarżyć do jakiejś fundacji króliczej ! Skandal !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *