Dziecięca grupa muzyczna Tuptusie wystąpi na tegorocznej gali Grammy

Tegoroczna gala rozdania nagród Grammy będzie naprawdę wyjątkowa. Oprócz wielkich sław, jak Adele czy Metallica, zobaczymy na niej również występ wschodzącej gwiazdy muzyki króliczej, czyli dziecięcego zespołu Tuptusie.

Tę ekscytującą wiadomość przekazał nam opiekun grupy, Bakłażan Topinamburowski. Jak nieoficjalnie zdradził podczas rozmowy z redakcją, „może to być wielka szansa dla Tuptusiów„.

Kropek i Mączka – gwiazdy gali Grammy z 2015 roku

– Króliczki są bardzo szczęśliwe, że dostały taką szansę – wyjaśnił. – Podobno na gali ma być zapewniony pełny catering i miejsce do ucięcia sobie drzemki.

Tuptusie to niewielki zespół stworzony przez Bakłażana i grupę utalentowanych maluchów z ogniska muzycznego działającego przy Uniwersytecie Królika Bugsa. Istnieje od ponad tygodnia i już zdążył wydać singiel Pietruszkowy Blues.

Jaśminek rozgrzewa się przed występem. (fot. pinterest.com)

Plastuś, Rumianek, Pajączek, Jaśminek, Morelka i Stefania (do niedawna Stefan) to członkowie zespołu. Wszyscy śpiewają i tańczą, a ich cechą wyróżniającą jest głośne tupanie do rytmu. Jak zdradził nam Bakłażan, dzieci piszą również niektóre piosenki. Na gali oscarowej ma zostać zaprezentowany najnowszy singiel, noszący wdzięczny tytuł Chce mi się spać. Oto fragment:

Chce mi się spać

Spać mi się chce

Idę do łóżka

Zdrzemnąć się.

A że kuwetę mam po drodze

No to w kuwecie zasnę sobie!

Jak przyznaje Bakłażan, do stworzenia zespołu zainspirował go głośny w mediach występ Swarzędziaków na zeszłorocznym Dniu Matki.

– Pomyślałem sobie, że dzieci mają moc – wyjaśnił. – Skoro potrafią w pół minuty zjeść całą miskę ziółek, to dlaczego nie mogłyby zaśpiewać kilku piosenek?

Relacja z 59. gali Grammy pojawi się na żywo w BunTV  już 12 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *