Szkocki klan MacRabbit uważa, że MacHare podwędził mu przepis na ziołowy haggis

Klan MacRabbit szczycił się swoim ziołowym haggisem jeszcze za czasów Bravehearta. Mówi się, że króliki mieszkające w zamku Marii I Stuart zajadały się tym przysmakiem podczas licznych uczt i zabaw, a słynny banita Rob Roy opowiadał o nim każdemu napadniętemu przechodniowi. W tym świetle szokujący okazał się ostatni wyczyn konkurującego z MacRabbitami klanu MacHare, który opublikował na swoim profilu facebookowym szczegółowy przepis na ziołowy haggis i napisał, że jego autorką jest Anna MacHare, jedna z założycielek rodu.

Logo szkockiej fundacji króliczej Rabbits Require Rights

Przedstawiciele klanu MacRabbit ogłosili, że chcą wyzwać klan MacHare na pojedynek kulinarny, który miałby pokazać, kto robi lepszy haggis. Większość szkockich królików popiera ten pomysł i jest gotowych stać się sędziami w toczącym się sporze. Oba klany toczą ze sobą walki od wieków, dlatego obecna rywalizacja nikogo nie zaskakuje. „Nie potrafią żyć bez konfliktu”, ocenia na Twitterze szkocki arystokrata, Thumper McCranberry.

Pojedynek kulinarny ma się odbyć drugiego stycznia 2016 roku w Aberdeen. Udział w nim zapowiedziały oba klany i dwie setki ich dalszych krewnych. Szefowie okolicznych restauracji zacierają ręce.

2 thoughts on “Szkocki klan MacRabbit uważa, że MacHare podwędził mu przepis na ziołowy haggis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *