Nowa ustawa zakazuje niemiłym ludziom opieki nad królikami

Wreszcie! Władza kicnęła po rozum do głowy i postanowiła zrobić coś z plagą niemiłych ludzi, którzy zajmują się królikami i – delikatnie rzecz ujmując – słabo im to idzie.

(pinterest.com)

Organizacja Do Walki Z Niemiłymi Opiekunami (ODWZNO) długo walczyła o przepchnięcie ustawy, która zakazywałaby niefajnym ludziom opieki nad królikami. Chodzi głównie o takich, którzy je źle karmią (albo wcale), wyrzucają na ulicę lub krzywdzą.

– Posłowie się kłócili, więc skorzystaliśmy z okazji i udało nam się po cichu dorzucić projekt na stertę „zaakceptowane” – przyznaje przedstawiciel ODWZNO, prof. Stuk Puk.

(pinterest.com)

W wyniku ustawy wszystkie sklepy zoologiczne będą musiały przeprowadzić z klientem obowiązkową rozmowę, podczas której zadadzą pytania specjalnie przygotowane przez twórców zarządzenia. Są wśród nich takie zagadnienia, jak stosunek do ludzi starszych, cierpliwość wobec wolno gotującego się makaronu, opinia na temat globalnego ocieplenia i gołębi. Kwestionariusz uwzględnia wiele możliwych odpowiedzi, ale ekspedient tak czy siak musi kierować się intuicją.

(pinterest.com)

– Wierzymy, że będą chcieli jak najlepiej – stwierdził profesor. – Zdajemy sobie sprawę, że część z nich wdraża już te zasady w życie, jednak dzięki ustawie będą mieli dodatkowo możliwość powołania się na specjalne paragrafy.

Fundacje królicze również mogą otrzymać taki kwestionariusz, ale to zależy od ich zapotrzebowania. Na ogół wolontariusze są wszechstronnie wyszkoleni w rozpoznawaniu niemiłych osób i, zdaniem ODWZNO, dodatkowe wytyczne nie są konieczne.

Kwestionariusz jest dostępny w siedzibie ODWZNO, przy ulicy Jarmużowej 78 w Uchowie.

5 thoughts on “Nowa ustawa zakazuje niemiłym ludziom opieki nad królikami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *