Świąteczna odezwa pani Premier Pyzy do królików

Święta to ważny czas dla wszystkich. Jak co roku, pani Premier Pyza wygłosiła uroczystą odezwę do królików.

„Króliki wszystkich narodów!

Już jutro zasiądziecie ze swoimi bliskimi do stołu wigilijnego, żeby podzielić się siankiem i zjeść świąteczne potrawy. Zaraz, czy to żurawina? Mogę jedną? Dziękuję, Doroto. O czym to ja… A tak. Chciałabym, żebyście pamiętali o swoich braciach i siostrach, rodzicach, ciotkach, wujkach, kuzynkach i kuzynach – każdy z Was ma ich z pewnością dziesiątki, także jest o czym myśleć. Żeby nie stracić całego dnia na wspominanie i składanie życzeń, zacznijcie już rano, najlepiej koło ósmej.

Pyza mówiąca z przejęciem (fot. Dorota)

Wigilia to czas przemyśleń i dobrych uczynków. Warto więc podzielić się swoim jedzeniem z bliskimi. Dajcie opiekunom trochę sianka i ziółek, na pewno docenią Wasz gest. Najłatwiej to zrobić, rozrzucając je im pod nogami.

Jeśli zjecie odrobinkę za dużo – a komu to się nie zdarza? – wypijcie miskę wody i zjedzcie jeszcze.

Ubieranie choinki to podstawowy obowiązek Waszego opiekuna, jednak możecie mu oczywiście pomóc. Podawanie bombek w pyszczku i przegryzanie łańcuchów, żeby uniknąć problemów z rozplątywaniem to tylko niektóre z propozycji pomocy. Ważne: sznur lampek lepiej przegryźć PRZED podłączeniem ich do kontaktu.

I na koniec – życzę Wam… Zaraz, czy to jest kocyk w groszki? Kto go tu przyniósł? Już ja się z tymi groszkami rozprawię! Chodźcie tutaj, wy wstrętne… Chrr… Rrr… Szarp…”

Odezwę do królików pani premier wygłosiła podczas tradycyjnego ubierania choinki we Wrocławiu. Los groszków pozostaje nieznany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *